השאירו את הפרטים וניצור אתכם קשר

  תשלומי מדור

  מזונות ילדים כוללים בתוכם את כל הנדרש לספק לילדים כדי שימשיכו לחיות את חייהם בתנאים דומים ככל האפשר לתנאים בהם חיו לפני הגירושין. תשלומי מדור מהווים חלק מן המזונות. הם נוגעים לחלק הקשור לדיור, למגוריהם של הילדים. עד שנת 2017 היו מוטלים תשלומי מדור על האב באופן בלעדי. החל משנת 2017 כאשר הילד עובר את גיל 6 התשלום צריך להתחלק בין האם והאב. תשלומים אלה כוללים בתוכם את שכר הדירה המשולם במקום בו מתגוררים הילדים או לחילופין המשכנתא המשולמת וכן הוצאות אחזקת הדירה כמו חשבונות חשמל, מים, ארנונה וכו'. כיוון שהוצאות על דירה מהוות חלק חשוב בהוצאותיה ישל כל משפחה, תשלומים אלה הם חלק חשוב מתשלומי המזונות.

  כיצד מחושבים תשלומי מדור?

  תשלומי מדור מחושבים בהתאם למספר פרמטרים. פרמטר ראשון הוא יכולותיהם הכלכליות של ההורים. הורה עם יכולות כלכליות גבוהות משמעותית לעומת האחר יישא יותר בנטל בחלק היחסי של הילדים בתשלומים הנוגעים למגורים. פרמטר שני הוא הסדרי השהיה שנקבעו. אם מדובר על משמורת משותפת בה זמן השהיה של הילדים אצל כל הורה הוא דומה, הם ישאו בכך באופן שווה. פרמטר נוסף הוא העלות הכוללת של המגורים במקום: שכ"ד/ למשכנתא והוצאות שוטפות. כאשר המשמורת אינה משותפת וההורה המשמורן הוא האם, התשלום ששילם האב ייקבע גם בהתאם למספר הילדים. כשיש ילד אחד ישלם 30% מתשלומי המדור, כשיש שני ילדים 40% וכשישנם 3 ילדים ישלם 50%. שקלול כל הפרמטרים יחד יתן את החלוקה הסופית בין ההורים.

  להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום

  למזונות הכוללים גם תשלומי מדור יש חלק חשוב בהגעה להסכם גירושין. חשוב להגיע להסכם המקובל על שני הצדדים עם עורך דין בעל ניסיון רב בתחום. זוגות רבים מעדיפים להגיע להסכם בתהליך של גישור בו ביחד, תוך ניהול מו"מ ביניהם, הם קובעים את כל הסעיפים בהסכם. עורך הדין צריך להיות מנוסה מאוד בתהליך, בניהול מו"מ תוך מתן אפשרות לזוג להגיע להסכמות אך לכוון את הדברים כאשר נקלעים לקשיים ומחלוקות. נושא הילדים בכלל הוא נושא רגיש מאוד בתוך גירושין ולכן חשובה לא רק מקצועיותו של עורך הדין אלא גם רגישותו.

  משרד עורכי דין אושרית אלאל מתמחה בענייני משפחה ומלווה זוגות ומשפחות בהליך הגירושין מתוך מטרה שיגרום טלטלה קטנה ככל שניתן וייתן למשפחה יציבות במצבה החדש. מוזמנים ליצור קשר.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support